Top
+90 532 341 4277
av.halilkaan@gmail.com
İcra Dosya Sorgulama

İcra Dosya Sorgulama

2022-05-13 16:19:50

İcra Dosya Sorgulama

İcra dosya sorgulama için yapılması gerekenler aşağıda adım adım listelenmiştir. Öncelikle borcunuzu öğrenmek için e devlete giriş yapmalısınız. Sıralamaya geçmeden önce icra dosya sorgulama yaparken ve borç öderken mutlaka bir avukata danışmanızı tavsiye ederiz. Avukat ile dosya kapatmanız halinde hem harçlardan hem de faiz oranlarından hatırı sayılır indirim yapıldığını hatırlatmak isteriz.

 

İcra Dosya Sorgulama İçin Yapılması Gerekenler

 

 1. E devlete giriş yaptıktan sonra arama çubuğuna “UYAP VATANDAŞ” yazılmalıdır.
 2. Çıkan ekranda “UYGULAMAYA GİT” butonuna tıklanmalı ve vatandaş portala geçiş yapılmadır.
 3. Açılan Uyap vatandaş portalında Dosya İşlemler ≥ Dosya sorgulama ekranına tıklanır.
 4. İcra Dosya sorgulama butonu açıldıktan sonra; Yargı Türü  ≥ İcra ≥ Mahkeme≥ İlgili İcra Dairesi seçilir.
 5. İcra dairesi seçildikten sonra “Dosya Görüntüle” butonuna tıklanır ve dosya içeriğine girilir. Dosya içeriğinde “Dosya hesabı” butonuna tıklanarak güncel icra dosya borcu görüntülenebilir.

 

 

Dikkat!Yukarıda denildiği gibi Ankara İcra avukatı ile danışarak hem bu işlemleri sağlıklı ve hızlı bir şekilde yürütebilir hem de bir avukatınız olduğu için borcu indirme, pazarlık yapma fırsatı bulabilirsiniz. Ehil Hukuk bürosu olarak dosyalarınızı ucuz ve pazarlık yaparak kapatma hizmetimiz bulunmaktadır. Birden fazla icra dosyası olan, bu dosyalardan ve artık kaçak gibi yaşamaktan kurtulmak isteyen, yıllardır süregelen icra takiplerinden bıkan vatandaşların çok daha ucuz ve kısa sürede bu dosyaları temizlemesi ve kapatması mümkündür. Bunun için ankara icra avukatı hizmeti almanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

 

 1. İcra dosya sorgulama hizmeti e devlet üzerinden de yapılmaktadır. Ancak burada dosya borcu görülememekte yalnızca taraflar ve icra dairesi bilgilerine ulaşılabilmektedir. Google üzerinden e-devlet yazıp tc kimlik ve e devlet şifrenizi girerek ana sayfada arama çubuğu olan ara yüze gelmeniz gerekmektedir.

 

TC kimlik numarası ve e devlet şifrenizi girdikten sonra, sorgulama çubuğuna “icra” yazdığınızda, aşağıda çıkan “icra dosyası sorgulama butonuna tıklayarak icra dosya sorgulama işleminizi gerçekleştirmiş olacaksınız.

 

 

Eğer hakkınızda bir icra takibi varsa açılan yeni sayda şu hususlar gözükecektir.

 • Borçlu ya da alacaklı olduğunuz icra dosyaları
 • İcra dosyası esas numarası
 • Dosyanın hangi icra müdürlüğünde olduğu
 • Dosyanın taraflarını
 • Dosyanın açılış tarihini görebilirsiniz
 1. Sıkça Sorulan Sorular:

 

 1. İcra dosya borcu kapatma için ankara icra avukatı aracılığı ile danışmanlık almanız neden gereklidir?

 

Çünkü alacaklı genellikle avukatı ile takibi açmaktadır. Sizin asil olarak direk alacaklı ya da avukatı ile görüşmeniz aranızdaki husumet ve teknik detayları bilmemezlik yüzünden ters tepebilir. Oysa bir vekil aracılığı ile borcunuzu öder iseniz, hem iki avukatın uzlaşması daha kolay olacak hem de haklarınızı bilen bir avukat borcunuzu başta faiz olmak üzere oldukça düşürme fırsatı yakalayacaktır.

 

 1. İcra Dosya Borcu Nereye Ödenir?

 

İcra dosya borcu alacaklı vekilinin iban numarasına ya da icra dairesinin hesabınayatırılabilir. Direk icra müdürlüklerine gidip vezneden de işlem yürütülmektedir. Alacaklı vekiline borç ödenirse tahsil harcından %50 indiriminiz olur.

 

 1. Hacizler ve Takip Ne Zaman Düşer

 

Taşınır hacizleri 6 ay, taşınmaz hacizleri 1 yıl içerisinde yenilenmedi takdirde kalkar. İcra dosya kapatma ile ilgili https://halilkaanemektar.av.tr/makale/ankara-icra-avukati-icra-dosyasi-ne-zaman-duser linkindeki yazımızı okuyabilirsiniz.

 

İçeriğimizde sizlere İcra dosya sorgulama ile alakalı bilgilendirmeler yaptık.Ankara boşanma avukatı İstek ve talepleriniz doğrultusunda yazının üzerine tıklayarak bu alanda verdiğimiz profesyonel hukuk danışmanlığı alanını inceleye bilirsiniz.

Halil Kaan EMEKTAR

Son makaleler

Destek alın : +90 532 341 4277