Top
+90 532 341 4277
av.halilkaan@gmail.com

İş ve Tazminat Hukuku

Ehil Hukuk olarak işçinin hakkının ve alınterinin kutsal olduğuna inanıyor ve her koşulda işçinin hakkını kendi hakkımız gibi özen ve titizlik ile savunuyoruz. İş hukuku avukatı marifeti ile işverene açılan davalarda davaların hızlıca sonuçlanmasını, isitfa dahi etseniz kıdem tazminatınızı, fazla mesai ve diğer alacaklarınızı almanızı sağlıyoruz. İstifa dahi etseniz tazminatlarınızı almanız için aşağıdaki hallerden bir tanesinin olması dahi yeterlidir: 

  1. İşveren tarafından işçiye ücret, fazla mesai, UBGT (ulusal ve dini bayramlarda çalışması karşılığı) ve hak ettiği diğer ücretleri ödenmemesi
  2. İşçinin sigortasının yapılmaması, geç yapılması ya da girişinin yapılıp primlerinin eksik ödenmesi& hiç ödenmemesi
  3. Performansa dayalı prim sistemi olan işyerinde bu primlerin hiç ya da tam ödenmemesi
  4. İşçinin rızası alınmadan iş yeri ya da çalışma koşullarındaki değişiklik
  5. İş koşullarında işçinin sağlını bozan bir durumun çıkması
  6. İşverenin işçiye iftira atması, mobbing yapması... Bu durumların varlığı halinde iş hukuku avukatı ankara danışarak işten istifa edebilir, ihtar ya da ertesi gün arabulucuya başvurarak ertesi gün işe gitmeyebilirsiniz. Kıdem tazminatı ve diğer işçilik alacaklarınıza bir halel gelmesi söz konusu değildir. Ancak birçok işçilik alcağı için öngörülen 5 yıllık zamanaşımına dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz.

           Konu ile ilgili makalelerimize https://halilkaanemektar.av.tr/makale/iscinin-hakli-fesih-nedenleri linkini tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

 

İş ve Tazminat Hukuku

Destek alın : +90 532 341 4277