Top
+90 532 341 4277
av.halilkaan@gmail.com
Kanada Turist Vizesi

Kanada Turist Vizesi

2024-01-29 13:39:08

Kanada Turist Vizesi

Kanada Turist Vizesi başvuruları Kanada Konsolosluğunca yetkilendirilmiş başvuru merkezleri aracılığıyla ya da yetkili seyahat acenteleri tarafından yapılabilmektedir. Ancak bu acenteler evrakların toplanması ve takibi aşamasında yer almaktadır. Karar alma ve değerlendirme sürecini Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Bürosu’nun uhdesindedir. Kanada için vize başvurusunda konsolosluk mülakatı gerçekleştirilmemektedir yalnızca başvuru evrakları kanada konsolosluğu tarafından incelenip yetkililerce ek bilgiye gerek duyulması halinde vize mülakatı gerçekleştirilmektedir.

Kanada’ya turizm amaçlı vize başvurusu için Kanada Büyükelçiliği tarafından istenilen belgelerin doğru ve tam olarak hazırlanmış olması şarttır. Belgelerin fotokopisi çoğu zaman başvuru için yeterlidir ancak Kanada Konsolosluğu tarafından orijinal olması istenilen evraklar da bulunmaktadır.

Kanada vizesi başvurusunda ek bilgi için mülakatın yetkililerce gerekli görüşmesi halinde vize başvurusu esnasında verilen bilgileri mülakatta sorulan sorular ile tutarlı olması doğru olması ve inandırıcı olması gerekmektedir. Mülakat sorularının cevapları vize başvurusu esnasında sunulan belgelerle örtüşmez ise başvurunuz reddedilebilir. Mülakat durumu ile karşı karşıya kalırsanız vize başvurunuzun onaylanması adına finansal durumunuzun ve seyahat planlarınızın yetkililere inandırıcı şekilde ifade edilmesi gerekir. Tüm bu süreci kanada vize başvurusu konusunda vize avukatı ile sürdürmenizi öneririz.

Kanada için vize başvurularında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tüm pasaport sahipleri vize başvurusu yapmak zorundadır. Başvuru işlemlerinin yürütülmesi Kanada Konsolosluğu tarafından yetkili kılınan kurumlarca yapılabilmektedir.

Kanada Turist Vizesi Gerekli Evraklar:

Kanada Turist vizesi için aşağıda sayılan belgelerden hepsi zorunlu olmayıp, bazıları yalnızca ülkede kalıcı olmadığınızın ve Türkiye’ ye geri dönme iradenizi ve samimiyetinizi ispat etmek için gereklidir. Bu nedenle Kanada Turist Vizesi başvurusu yaparken ve evrak hazırlarken mutlak suretle vize avukatı yardımı almanızı tavsiye ederiz.

 1. Pasaport:

Kanada turist vizesi başvurusu için Türkiye Cumhuriyeti pasaport aslı sunulması gerekir. Tüm pasaport hamilleri vize rejimine dâhildir. Sunulan pasaportun son on yıl içinde alınmış olması en az 2 boş sayfasının bulunması, yırtılmamış ve dönüş tarihinden itibaren de en az 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir.

Kanada vizesi başvurusu sırasında pasaport ve pasaportta bulunan daha önce seyahat ettiğiniz ülkelerin vizelerinin ve giriş - çıkış mühürlü tüm sayfalarının fotokopisi istenmektedir. Başvuru sahiplerin eski pasaportlarında bu bilgilerin bulunması halinde eski pasaporttaki vize ve mühürlü sayfaların da fotokopilerinin bulunması gerekir. Bu bilgilerinin sunulmaması durumunda Kanada Konsolosluğu vizenizi reddedebilir Kanada ülkesi sıkı bir vize rejimine sahip olduğu için daha önce özellikle Avrupa ülkelerine gitmiş ve geri dönmüş başvurucular için Türkiye’ye dönüş için inandırıcılık açısından bu evrakların mutlaka sunulması gerekmektedir.

 1. Otel Rezervasyonları:

Kanada’ya turizm amaçlı vize başvurusu için otel rezervasyon bilgilerinin başvuru belgeleri arasına eklenmesi gerekmektedir. Bu başvuru vize alındıktan sonra gerekli para iadesi sağlanıp iptal edilebilmektedir

 1. -Biyometrik Fotoğraf:

Kanada’ya vize başvurusunda bulunabilmek için son 6 ay içinde çekilmiş olan 3.5 x 4.5 mm boyutlarında arkafon beyaz biyometrik fotoğrafın sunulması gerekmektedir.

 1. Banka Hesap Bilgileri ve Dökümleri:

Kanada Turist vizesi başvurunuzun olumlu sonuçlanmasının en önemli etkenlerinden birisi de banka hesap dökümünüz olacaktır. Finansal durumunuzu gösterir banka kayıtları son 3 aydaki hesap giriş çıkışlarını en az 50.000 TL olacak şekilde güncel bakiyeyi göstermelidir ve banka yetkilileri tarafından düzenlenmiş olması gerekmektir. Mühürlü ve de güncel olmayan banka kayıtları başvurunun reddine sebep olacaktır.

 1. T.C. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 2. Nüfus Kayıt Örneği
 3. Yerleşim Yeri Belgesi
 4. İşyeri Bilgileri

Kamu Çalışanları Kanada Vize Başvurusunda bulunabilmek için:

 1. Kurum kimlik kartlarının fotokopilerini
 2. Seyahat amaçlarını bildirir ıslak imzalı niyet mektubunun
 3. Kurumda çalıştığını gösterir çalışma belgesinin imzalı ve kaşeli örneğini
 4. Son üç ayın maaş bordrosunu kaşeli ve imzalı olarak sunmaları gerekmektedir.

Emeklilerin Kanada Vize Başvurusunda bulunabilmesi için:

 • -Seyahat amaçlarını gösterir niyet mektubunun
 • Emekli Kimlik Kartlarının Fotokopilerinin
 • Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından düzenlenmiş ve aylık emekli aylığını gösterir ıslak imzalı ve kaşeli belgenin sunulması gerekmektedir.

Özel Sektör Çalışanlarının Kanada Vize Başvurusunda bulunabilmesi için:

 1. Seyahat amaçlarını bildirir ıslak imzalı niyet mektubunun
 2. Şirket tarafından kaşeli ve imzalı olarak düzenlenmiş son 3 aya ait maaş bordroları
 3. e -devletten alınacak 4/a sgk hizmet dökümünün fotokopisi
 4. Özel sektörde çalışan başvurucunun işe giriş bildirgesinin örneği

Şirket Ortaklarının Kanada Vize Başvurusunda bulunabilmesi için:

 1. Seyahat amaçlarını bildirir ıslak imzalı niyet mektubunun
 2. Faaliyet Belgesi ve Oda Sicil Kayıt Sureti (en geç başvuru öncesinden 6 ay önce alınmış olmalıdır.)
 3. Şirketin Vergi Levhası
 4. Ticaret Sicil Gazetesi (şirket ortağının ticaret sicil gazetesinde ismi ve soyismi görünür olmalıdır.)
 5. İmza Sirküsü: Şirketin yetkilisine verilen imza sirküsünün sunulması gerekmektedir.

Kanada turistik vize başvurusunda başvurucuların sayılan evraklara ek olarak evrak istenmesi durumu söz konusu olabilmektedir. Vize başvurunuzun en kısa sürede olumlu ve zahmetsiz sonuçlanabilmesi adına iş takibini düzgün ve eksiksiz yapabilecek ankara vize avukatı çalışmanız önerilmektedir.

Kanada Turist Vizesi Ücreti 2024

Kanada Turist Vizesi 2024 yılında kişi başı 150 Dolardır. Ücret Vize Başvuru Merkezinden (Ankara için adres: Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No:57/A Çankaya Ankara) gelen şifre sonrası size evrak teslimi ve parmak izi alınması için verilen randevuya gitmeden önce yatırılmalıdır.

Kanada Turist Vizesi Süresi

Kanada Turist Vizesi Süresi diğer ülkelere kıyasla daha kısadır. Net bir tarih vermek dönemsel olarak artan başvuru sayısına ve ülkelerin vize politikalarının değişmesine bağlı olarak çok mümkün değildir. Ancak ilk evrak teslimi ve parmak izi alımı için vize başvuru merkezine çağrılma süresi yaklaşık 1 haftadır. Olumlu ya da olumsuz vize başvuru sonucunuzu almanız ise birkaç ayı bulabilir.

Kanada Turist Vizesi Başvuru

Kanada Turist Vizesi Başvuru “www.canada.ca” internet sitesinden yapılmaktadır. Türkiye için ilk başvuru esnasında evrak teslimi VFS  GLOBAL firmasına yapılmaktadır. Randevu için http://www.visa.vfsglobal.com adresine tıklamanız gerekmektedir. İşlemlerin sağlıklı yürümesi için vize avukatı ya da ankara avukat danışmanlık hizmeti almanızı tavsiye ederiz.

Kanada Turist Vizesi Gerekli Evraklar:

İlk aşamada Vize Başvuru Merkezine Pasaport, Vize Başvuru Formu, Başvuru Ücretinin yatırıldığına dair makbuz çıktısı getirmeniz yeterlidir.

Kanada Turist Vizesi Ücreti

kişi başı 150 dolardır.

Son makaleler

Destek alın : +90 532 341 4277