Top
+90 532 341 4277
av.halilkaan@gmail.com
Ankara Avukat Hizmeti

Ankara Avukat Hizmeti

2022-11-15 20:24:52

Ankara avukat hizmeti çerçevesince düzenli olarak yeni çıkan kanunlardan, hayatımıza etki eden mevzuat değişikliklerinden bahsediyor ve www.halilkaanemektar.av.tr sitemizden siz değerli okurlarımızı bilgilendirmeye devam ediyoruz. Bugün 2000 TL altındaki borçlar siliniyor mu? , icra dosya kapatma, icra borç sorgula, tapu üzerindeki araç nasıl kaldırılır gibi başlıklardan bahsedeceğiz.

İcra Dosya Sorgulama

 

İcra Dosya Sorgulama, ofisimiz bünyesinde müvekkillere verdiğimiz hizmetin başında gelmektedir. Ankara dışında ikamet eden, ancak Anlara icra müdürlüklerinden hakkında takip başlatılan müvekkillerimize icra dosya sorgulama ve icra dosya kapatma hizmeti vermekte, dosya kapak hesabı yaptırıp, dosyayı kapatmaktayız. Aynı zamanda, meslek tecrübemiz sayesinde dosyada faiz ve diğer masraflardan indirim yapılması sağlanmaktadır. Sağlıklı bilgi ve hizmet için mutlak suretle ankara avukat hizmeti almanızı tavsiye ederiz. Daha ayrıntılı bilgi için "icra dosya sorgulama" başlığına tıklayarak icra dosya sorgulama makalemizi okuyabilirsiniz.

Tapu Üzerindeki Haciz Nasıl Kalkar

 

Tapu üzerindeki haciz nasıl kalkar? Öncelikle e- devlet üzerinden icra dosya sorgulama yapmanız ve borçlusu olduğunuz dosyanın bilgilerini öğrenmeniz gerekmektedir. Dosya numarası ve hangi icra müdürlüğünün haciz koyduğu öğrenildikten sonra tapu üzerindeki haciz nasıl kalkar sorusunun cevabı, alacaklı vekili ile anlaştığınız borç miktarını ve tahsil harcını ödeyerek icra müdürlüğünün yolunu tutmaktır. Borç ödenmeden alacaklı haczi kaldırmayacaktır. Borcun indirimi tamamen alacaklının inisiyatifindendir. Bu nedenle pazarlık yapmanızı icra dosya kapatma işi yaparken mutlak suretle ankara avukat hizmeti almanızı tavsiye ederiz.

Araç Haciz Kaldırma

 

Araç Haciz Kaldırma; borçlu olduğunuz icra dosyasında, alacaklı vekilinin aracınıza haciz ve yakalama şerhi koydurması sonucu borcunuzu ve tahsil harcını ödemeniz karşısında alacaklı vekilinden talep edebileceğiniz bir işlemdir. Uygulamada alacaklı parayı tahsil ettikten sonra haciz kaldırma işlemi ile ilgilenmemektedir. Bu nedenle acil araç satışı yapacaksanız ve derhal araç haciz kaldırma gerekiyorsa ankara avukat hizmeti almanızı tavsiye ederiz.

Maaş Haczi Sorgulama

 

Maaş haczi sorgulama, e devletten ya da uyap vatandaştan direk görülebilecek bir sorgu tipi değildir. Borçlu olduğunuz dosyalara tek tek girip alacaklının işvereninize maaş haczi gönderip göndermediğine tek tek bakmanız gerekmektedir. Maaş haczi sorgulama ekranı olmadığından birden çok alacaklının olması durumunda maaş kesintisinin ilk kime ödeneceği tartışması doğmaktadır.

Birden çok icra borcunun olması durumunda, işveren; kendisine ilk maaş haczi müzekkeresini ulaştıran alacaklı hesabına işçinin maaşında ¾ kesinti yaparak ödeme yapar.

Ancak işçinin borçları arasında nafaka borcu varsa, işveren maaş haczi kesintisini ilk nafaka dosyasına öder.Rüçhanlı alacak varsa işveren, maaş haczi kesintisini önce bu dosyaya öder. Maaş haczi sorgulama ve maaş haczi kesintisi için ankara avukat hizmeti almanız yararınıza olaraktır.

Haciz Kaldırma Dilekçe Örneği

 

Ankara

… İcra Müdürlüğü’ ne

 

Dosya No                     : 2022/…….. E.

 

Talepte Bulunan

Borçlu                           : ……………………

 

Vekili                            : Av. Halil Kaan EMEKTAR

                                      1419. Sokak No:7/4 Balgat Çankaya Ankara

 

                                       Yukarıda esas numarası verilen dosyada dosya borcu ve tahsil harcı ödenmiş olup, dosyada hacizli olan tüm banka, taşınır, taşınmaz ve maaş hacizlerinin fekkine, ilgili yerlere müzekkere yazılmasına ve dosyanın kapatılmasına karar verilmesini talep ederiz. 06XX75555 plakalı aracım acil satılmak üzere olup araç üzerindeki haczin ivedilikle kaldırılması talep ederim.15/11/2022

 

Borçlu Vekili  

Av. Halil Kaan EMEKTAR  

İmza  

Son makaleler

Destek alın : +90 532 341 4277